Home / Projeler / İlginç Tasarımlar / Güneş Enerjili Yol Butonu

Güneş Enerjili Yol Butonu

yol butonu güneş enerjiliTeknolojik tasarımlar sitesine bir yeni ürün daha ekledik. Gelişen güneş enerjisi sistemlerinden yol butonu. Solar enerjisi ya da güneş enerjisi  teknolojisi yavaş yavaş kendisini tamamladıktan sonra artık bir bir hayatımızda yer almaya devam ediyor. Gece lambaları, trafik ve uyarı ikazları, evlerde kallanma ve son olarak da yol butonlarının güneş enerjisi ile çalışanı eklendi ekibe.

Malumunuz Türkiye’de AB uyum sürecinde sonradan daha önemli hale gelen yol butonlarının gündüz kadar gecede önemlidir. İşte geceleyin araç kullanıcılarına faydalı olabilmesi için ışıklı olması ve bunun için de elektrik enerjisi şart. İşte bu sistemlerin kullanılmasında elektrik her zaman her yerde olmayabilir ya da elektriğin yol butonunun kullanıldığı yere elektrik getirilmesi daha masraflı olabilir. İşte tam da bu durumda trafik işaretleri için güneş enerjisi devreye giriyor.

Ürün Amazon‘da hali hazır halde satılıyor 🙂

Teknolojik tasarımlar, technological desings, teknoloji ve tasarım dersi, teknoloji tasarım projeleri, yapım kuşağı projeleri, üretiyorum etkinliği, 7 sınıf, 8 sınıf, teknoloji haberleri, güneş enerjisi projeleri, solar energy,

 

 

Facebook Comments

Bunlar da dikkatinizi çekebilir:

About tekno

Leave a Reply

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *