Home / Projeler / Kendin Yap Bölümü / Güzel Kutu Yapımı ve Süslemesi

Güzel Kutu Yapımı ve Süslemesi

Gelin şimdi atık malzemeleri kullanarak  kullanışlı,  güzel ve süslü bir kutu yapalım. Kutuyu ister kendiniz evden yapın ister teknoloji ve tasarım dersinde, yapım kuşağında 7 sınıf üretiyorum etkinliğinde yaptırabilirsiniz. Hatta 8. sınıflara da teknoloji ve tasarımın nasıl tanıtalım etkinliğinde de ambalaj tasarımda kullanabilirsiz bu tasarımı.

Malzemeleriniz oldukça basit; tutkal, bulaşık süngeri, makas, maket bıçağı, kumaş, sert karton, 1 lt’lik meyve suyu paketi ve diğer süslemeler için boya malzemesi;

Gelelim Yapılışını; aşağıda bir adet güzel ve çekmeceli kutunun nasıl yapıldığı gösterilmiştir. Meyve suyu kutuları belirli bir yüksekliğie kadar 45 derece kesildikten sonra sağlam bir kutunu üzerine yapıştırılıyor ve süslemesi yapılıyor. aynı zamanda da kaplamasında kumaş kullanılıyor. Altına da çekmece için aynı şekilde süslemesi ve tasarımı yapılarak ölçülere uyacak şekilde yapabilirsiniz. Ölçülerin birbirine uymasına dikkat edin çünkü parçaları birleştirirken sıkıntı yaşayabilirsiniz.

kutu

Facebook Comments

Bunlar da dikkatinizi çekebilir:

About tekno

Leave a Reply

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *