Home / Projeler / İlginç Tasarımlar / İlginç İcat Eko Wc

İlginç İcat Eko Wc

eko-wcteknoloji tasarım, hayatı kolaylaştıran icatlar, ilginç icatlar, düzen, kurgu, yapım, kuşağı, ilginç icat eko wc, ilginç tasarımlar, ilginç icatlar, teknolojik tasarımlar

Teknolojik ve tasarımsal ürünlerden en çok faydalı olanları elbette hem işimizi kolaylaştıran hem de ekonomik olanıdır. İşte ekonomik teknolojik tasarımlardan bir ürün daha, eko-wc.  Tasarımcı Jang WooSeok tarafından tasarlanan “Eko Banyo Sistemi” bir lavabo ve tuvalet kase fonksiyonlarını birleştiren yeni bir kavramdır. Yeryüzünde suyun doğal akışından ilham alınan tasarım, Eko Hamamı Sistem ayrıca tuvaleti temizlemek için yeniden kullanılabilir ellerini yıkamak için kullanılan su biriktiyor ve kullanıma hazır hale getiriyor. Güney Koreli  tasarımcılar tarafından ilham verici bir tasarım olan eko-wc günlük yaşamda su tasarrufu için kullanıcıların kuallanımına sunulmakta.

Sistemde , lavabodan ve kaynaktan %50 şer su gelmekte olup wc ye bağlanmaktadır. Kirli su tanka girdiğinde, taze su ile aynı miktarda karıştırılır. Bu klosetin su deposunda depo edilip tuvaletin kanalizasyonunda tutulur ve aynı zamanda tatlı su 50% sürecinde kaydedilmiş olmasını sağlar.

Facebook Comments

About tekno

Leave a Reply

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *