Home / Teknoloji ve Tasarım Dersi / Yapım Kuşağı / Logolar ve Gizemli Anlamları

Logolar ve Gizemli Anlamları

logo anlamları

Logo anlamları, logolarda gizlenenler, logo ve anlamları, teknoloji ve tasarım dersi, 8. sınıf yapım kuşağı, nasıl tanıtalım etkinliği, logo tasarımı, teknolojik tasarımlar, apple logo anlamı, fedex logo anlamı, amazon logo anlamı, teknoloji tasarım yapım kuşağı, üretiyorum etkinliği,

Bildiğiniz üzere teknoloji ve tasarım dersinin 2. döneminde 8. sınıflarda yapım kuşağında nasıl tanıtalım etkinliğii adı altında logo tasarımı ve logo anlamları vardır.

Temelde şekil, renk ve metin olarak  basit tasarımlar gibi görünen pek çok tanınmış logolar vardır . Bu inanılmaz logoların  ayrıntıları çoğu zaman gözden kaçar. Logolarda genellikle anlamları tasarlanan firmaları tarafından gizli ayrıntılar mevcuttur. Bu Logolar gerçekten çok ilginç bazı şeyler temsil etmekte. Tabi bunların yanı sıra birçok diğer serin logolar vardır birçok kişi fark daha , çok daha fazla düşünce logo tasarımı konur .

 

logo

FedEx logosu; mor ve turuncu aynı zamanda  sade , cesur bir metindir . Hiçbir gizli özellikleri ile tasarımı yok gibi , düz ileri gibi görünüyor . Şimdi E ve x arasındaki boşluğa yakından baktığınızda sağa doğru ok işareti göreceksiniz. Bu ok geleceğe doğru hareketi temsil amacıyla dahil edilmiştir .

 

logo2

Amazon logo, çoğu insan ilk bakışta sadece metin ve bir ok gibi görünüyoramazon.com logosu aşinadır. Şimdi daha yakından bakalım . Yakından baktığınızda ok, A harfinden Z harfine doğru gitmektedir. Ve bu okun  kasıtlı olduğunu göreceksiniz . Bu Amazondaki ürünlerin A’dan Z’ye ürünleri genişliğinin temsilidir .

 

logo anlamları

 

Elma logosu dünyanın tanınmış logolarından biri haline gelmiştir. Bu elma herhangi ısırılmış bir elme değildir. Isırılmış elmanın, herkes bilir ki bir anlamı vardır . Elma fikri Adem ve Havva’nın İncil’deki öyküsünden alınmıştır . Bu bilginin ağacından bilgi ve  meyveyi temsil eder

Facebook Comments

Bunlar da dikkatinizi çekebilir:

About tekno

Leave a Reply

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *