Home / Projeler / Kendin Yap Bölümü / Proje: Atık Plastik Şişelerin Kullanımı

Proje: Atık Plastik Şişelerin Kullanımı

Plastik şişelerin tekrar kullanımıteknolojik tasarımlar, teknoloji tasarım projeleri, teknoloji ve tasarım, teknoloji tasarım ürünler, teknoloji tasarım icatlar, ilginç icatlar, ilginç tasarımlar, inovasyon, atık malzemeler projesi, kendin yap projesi, nasıl yapalım projesi, basit projeler

  Muhtemelen hepimiz plastik şişeleri kullanmadan atıyoruz bir kısmımız da kapaklarıyla katkıda bulunuyoruz. Ama plsatik şişelerden kendimizin yapabileceği basit atık malzemeleri değerlendirme projeleri mevcuttur. Daha Önce de bahsetmiştik teknoloji ve tasarım dersinde atık malzemelerin tekrar kullanıma sunulması ya da tasarımsal çalışmalara yer verilmeli diye.

Yapmamız gereken gayet basit bir atık değerlendirme projesi olup ihtiyacımız olan kapağıyla beraber pet şişe, makas ve gıdaları depolayacağımız poşetler.

Yapımına gelince ise şişenin kapak kısmını kesip poşetin ağız kısmını kestiğimiz taraftan yani şişenin içinden geliyormuş gibi poşeti dışarı çıkarıp daha sonra kapağını kapatıyoruz kapaklı poşetimiz hazır hale geliyor.

Facebook Comments

Bunlar da dikkatinizi çekebilir:

About tekno

Leave a Reply

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *