Home / Projeler / Kendin Yap Bölümü / Proje: Mangal Yapalım

Proje: Mangal Yapalım

nasıl yapalım-mangalBiraz atık biraz da yeni malzemeler kullanarak yeni ve işe yarayacak bir alet çıkarmak herhalde herkesin hoşuna gider düşündüm ve mangal nasıl yapalımı teknolojik tasarımlarda sizin paylaştım. Teknoloji ve tasarım dersinde malumunuz kılavuz yetersiz kalmakta olup etkinlikler öğretmene bırakılmaktadır. Ben de bir teknoloji ve tasarım öğretmeni olarak atık malzemelerden yeni ürünler çıkarma etkinliğini kullanıyorum ve güzel ürünler ortaya çıkartıyoruz öğrencilerimle. İnşallah yapım kuşağında onları da sizlerle paylaşırım.

Gelelim mangal yapımına;

Tek lazım olan bir adet

5 kg lık salça kutusu,

alimünyum folyo ve

mangalın ızgarası

Şekilde gördüğünüz gibi salça tenekesini altında 10 cm lik bir pay bıraktıktan sonra boylamasına kesiyoruz ve kenarlara doğru açıyorzu sonrasında üzerine sıcak ve sabit tutması için alimünyon folyoyu ekliyoruz ve üzerine de ızgarayı koyduktan sonra el yapımı tasarımı bize ait olan mangalımız hazırdır.

teknolojik tasarımlar, teknoloji ve tasarım dökümanlar, teknoloji ve tasarım proje, en güzel icatlar, icat hikayeleri, inovasyon ne demek, inovasyon örnekleri, son teknoloji ürünler, teknoloji ve tasarım dersi icatlar, teknoloji tasarım sunum,kendin yap basit proje

Facebook Comments

Bunlar da dikkatinizi çekebilir:

About tekno

Leave a Reply

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *