Home / Teknoloji Haberleri / Samsung Oled Ekran Telefon

Samsung Oled Ekran Telefon

samsung oled ekran

Samsung Amoled ekranı tanıtınca haliyle samsung severler ve teknolojiye ilgi duyanlar samsung amoled ekranlı telefon ve tv ne zaman çıkacak diye merakla beklemeye başlamıştı. Peki ne oldu da hala piyasada tutunamamış durumda ? Hatırlarsanız Samsung 2012 yılında yeni esnek AMOLED ekranların üretimine başlayacağını duyurmuştu. Ve bu teknolojisiyle ilk olacaktı.

samsung oled teleofon

Fakat Samsung tabletlerinde ve telefonlarında hala amoled ekranın seri üretimine geçmemiş durumda.  Bildiğiniz üzere amoled ekranlar çok zarif, ince, esnek yapıya sahip olması biraz kullanışsız olmasını da beraberinde getirdi. Hali hazırda kullanılan esnek ekranlar hala mevcut AMOLED ekranlara göre daha incedir. Diğer yandan Şu anda amoled ekran çalışması yapan tek firma samsung değil buna LG de eklendi.

samsung oled teleofon1 LG,  Samsung ile görüntü  olarak aynı teknolojiyi kullanarak , esnek ekranlar üzerinde çalışmasına devam ediyor. LG ise  2013 yılının ikinci yarısında bu görüntüler tanıtmayı planladıklarını söylemişti ve yaptı da. Samsung amoled ekran çalışmalarına 2009 yılında başlamalarına ve bitirmelerine rağmen talep göremedikleri için hala seri üretime geçmek istemiyorlar.

Not: Teknoloji ve tasarım dersi kuşaklara ve tasarımlara ulaşmakiçin  üst taraftaki menüleri kullanabilirsiniz.

Facebook Comments

About tekno

Leave a Reply

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *