Home / Projeler / İlginç Tasarımlar / Tek Tekerlekli Motosiklet

Tek Tekerlekli Motosiklet

tektasprojeİşte Dünyanın ilk tek tekerlekli motosikleti ; RYNO adlı teknolojik tasarım projesi sürücünün vücut pozisyonuna göre kontrol edilip,  hızlanmak için  ileri ve geri ahreket ederek sağlanmaktadır.
RYNO projesi nihayet uzun bir bekleyişten sonra gerçekleşti ve mikro döngüleri inşa edilmiş olup kaliteli malzemeler ve bileşenler kullanılarak , monte edilmiştir.
RYNO yapımında özel – yerleşik çelik çerçeve , LED farlar , 12V DC güç fişi ,  dinlenme tamponları , farklı biniciler ve ihtiyaçları için ayarlanabilir bir koltuk bulunmaktadır . Ayrıca 10 kilometrelik seyahat için iki adet aküsü bulunmakta.
RYNO birinci önceliği binicinin güvenliğidir. Bunun için  tasarımda  makineye zarar riskini azaltmak için ağırlık limitleri belirlenmiş. Bir binici özellikle 45 kg dan hafif, 117 kg dan fazla olmamalı. TEk tekerlekli motosiklet 30 ocak 2014 yılında ABD’de kamuya duyuruldu yavaş yavaş seri üretime geçecektir fakat bunun için ABD’de henüz bir yasa yok.

RYNO  tek tekerlekli motosiklet için şu anda sadece kırmızı renk mevcuttur .

Teknolojik tasarımlar, teknoloji ve tasarım dersi projeleri, en güzel icatlar, basit projeler, kendin yap projeleri, nasıl yapalım, ilginç tasarımlar,  7.sınıf yapım kuşağı projeleri, 8. sınıf yapım kuşağı, nasıl tanıtalım etkinliği, üretiyorum etkinliği projeleri, parlak fikirler, inovasyon örnekleri

 

Facebook Comments

Bunlar da dikkatinizi çekebilir:

About tekno

Leave a Reply

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *