Home / Teknoloji ve Tasarım Dersi / Teknoloji Tasarım Proje Yarışmaları

Teknoloji Tasarım Proje Yarışmaları

teknoloji-tasarım yarışma

Teknoloji ve tasarım dersinin belki de en güzel anlarından birisi öğrencilerinizle çıkardığınız ürünlerin bir yarışmay akatılması ya da sergilenmesidir. Öğrencilerle Gerek tasarım aşamasında (kurgu kuşağında) ve gerekse inovasyon (yapım kuşağında ) yıl sonuna kadar güzel projeler çıkmaktadır. Peki siz de bu öğrencilerinizin projeleri ile tasarım ve inovasyon yarışmalarına girmek ister misiniz ? İşte sizin için derlediğimiz teknoloji ve tasarım için ve diğer derslerden de katılabileceğiniz yarışmalar;

“Düzçizgisi” (uluslararası tasarım olimpiyatlar) “Tasarlanacak çok şey var” sloganıyla yola çıkan organizasyon bizim dersle tamamen uyuşmaktadır. Yarışma her sene tekrarlanmaktadır. Başvuru ise site üzerinden yapılabilmektedir. Ayrıntılar için tıklayınız.

“Endüstriyel Tasarım Yarışmaları”  uluslararası ve ulusal tasarım yarışmalarının paylaşıldığı bir bilgi ağıdır. Genellikle endüstriyel olmakla tasarım yarışmalarını haber veren bir sitedir. Arıntılar için tıklayın.

“GE Türkiye İnovasyon Yarışmas”Geçen bir yarışma ama yarışmaya katılan fikirlere ve projeler bakmanızı tavsiye ederim. Tıklayınız

“Fikir Online Tasarım” Portalında ise kişiler tasarımlarını paylaşmakla beraber tasarım yarışmalarının duyurusu yapılmakta ve tasarımlar paylaşılmakta. Endüstriyel, grafik ve mimari tasarımlar çoğunluktadır. Ayrıntılar için tıklayınız.

Ayrıca teknoloji ve tasarım dersi için MEB’in yaptığı “Şimdi Düşünme Zamanı” ve Tübitak’ın yaptığı “Tübitak Bilim Fuarları” yarışmaları vardır.

Sizin de eklemek istediğiniz ve benim gözden kaçırdığım yarışmalar varsa güncel paylaşmaktan çekinmeyin 😉

 

 

Facebook Comments

Bunlar da dikkatinizi çekebilir:

About tekno

Leave a Reply

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *