Home / Projeler / İlginç Tasarımlar / Uzaktan Elektrik Kontrol Sistemi

Uzaktan Elektrik Kontrol Sistemi

uzaktan-elektrik-kontrol-sistemi

 

Teknoloji artık o kadar gelişti ki başka bir yerdeki elektrikli ev aletlerini ve elektriği cep telefonu ile kontrol edebiliyoruz. Valta adlı aparat ile ev kurduğunuz priz sistemi sayesinde cep telefonu ile sekronize ediliyor. Valta isimli teknoloji sizi elektrik hakkında bilgi vererek yönlendirir ve işlem yapmanızı tavsiye eder.

İşte sistemin gerçekleştirebildiği bi kaç özellik;
1. Bekleme durumunda güç algılama: Bekleme modundaki eletrikle çalışan aletleri size bildirerek güçten tasarruf sağlar.

2. Geofencing: Sistem sizin evde (ya da sisteminiz nerde kuruluysa) olup olmadığınızı kontrol eder ve ona göre ileti gönderiri.

3. “>Her zaman senkronize: Valta bulut iPhone ve web uygulaması tüm veri senkronize olmasını sağlar – Sen nerede ve ne zaman / kapalı durumu veya bildirim üzerine herhangi bir güncelleme tüm ekranlarda anında yenilenir.
4. Son derece düşük güç tüketimi ve daha iyi bağlantı: 915 MHz RF yararlanarak, Valta prizler rakiplerimize (0.6 watt) herhangi birinden daha az enerji kullanmakta. Diğer uzaktan otomasyon  sistemlerine bakıldığında gücü fazla ve frekans değeri düşüktür.
5. Şık Tasarım: pazar yerinde çoğu benzer ürünler aksak ve kullanışsız. Yuva büyük ve uzak ürünün pratiklik aldığı tüm duvar fişi, örtbas. Valta prizler şık ve minimalist.

Not: Bu teknolojik tasarım seri üretim için ardım toplamaktadır. Tıklayınız

Facebook Comments

About tekno

Leave a Reply

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *