Home / Teknoloji Haberleri / Volvo XC90 Teknik Özellikleri

Volvo XC90 Teknik Özellikleri

Volvoxc90-teknik özellikleri

Arabalardan Volvo deyince ilk aklımız gelen sağlamlık olsa gerek çünkü bildiğiniz üzere dünyanın en sağlam, yapımında çelik oranının fazla en kullanıldığı  arabadır. Zaten Volvo’nun logosu da bunu temsil etmektedir: Sağlamlık. Ama pek fazla teknik özelliklerini bilmeyiz. Ya da teknolojiye ayak uyduruyor mu ne iç tasarımı nasıl pek merak etmeyiz. Açıkçası yedek parça sorunu yüzünden malesef ülkemizde henüz yaygınlaşmış değildir. GElin sizinle beraber Volvo XC90′ nın teknik özelliklerini inceleyelim…

Volvo XC90  anlaşılan bu serisinde Tesla’nın projesini faaliyete geçiriyor. Volvo yenilikçi (inovasyon) özelliklerine bakdığımızda , ful elektrikle çalışan olmamakla beraber, piller dahil yönlerini geniş bir yelpazede başarılı bir şekilde sesini duyuran araç kontrol sistemi,  hem iç hem dış tasarımında çeşitli yönleri ( bu müthiş otomatik pop-out kapı kolları check out da ) var . Şimdi İsveçli otomobil VolvoTesla’nın kitabın bir sayfasını alıyor ve inceliyoruz bakalım:

“21. yy en büyük teknolojilerinden tableti eksik etmemiş ve orta konsolda bir adet yerleştirilmiş dokunmatik ekran tablet görüyoruz.volvoxc 90

Volvo Cenevre Motor Show’da yeni bir pano sistemini gösteren Volvo XC90 tanıtılan türünün ilk örneği olacak . Volvo-Tesla’da diğer türlerinin aksine kasıtlı olarak sade olması için medya düğmeleri ve ekranın iki tarafında iki arama düğmelerini koymamışlar.

Volvoxc90-teknik özellikleri

Volvo -Tesla’da, bütün pano düğmeleri kaldırabileceğiniz,  büyük ekranlı cihazı yerleştirmek için ilk oldu. Böylece , radyo , navigasyon , kilitler , pencere , iklim ve aynı zamanda tüm hayati arabanıza sunarken – Bu temelde her şeyi kontrol etmekte. Resimlere baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız.

 Volvo3Volvo2

VolvoXc90 kendisi tam elektrikli olmamakla beraber, aslında, tam tersi ,standart Volvo XC90 gelir olarak 2.4 litrelik beş silindirli turbo dizel motor ile biraz pahalı olacağa benziyor.

VolvoXC90-Tesla’nın diğer bütün teknik özelliklerini ayrıntılı inceleyiniz .

Facebook Comments

Bunlar da dikkatinizi çekebilir:

About tekno

Leave a Reply

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *