Home / Teknoloji ve Tasarım Dersi / Yapım Kuşağı / Yapım Kuşağı-Nasıl Tanıtalım Etkinliği

Yapım Kuşağı-Nasıl Tanıtalım Etkinliği

nasıl tanıtalım

Şimdi gelelim teknoloji ve tasarım dersinin 8.sınıflardaki yapım kuşağı kolu olan “nasıl tanıtalım etkinliği” etkinliğine. Öğrenciler 7. sınıfta teknoloji ve tasarım dersinin yapım kuşağında yaptığı projelerini 8. sınıfta nasıl tanıtalım yani reklamını yaparlar. Ben burda benim öğrencilerimin afiş çalışmlarından bi kaç örnek vermek istiyorum. Ama öncesinde öğretmenlerimize bu etkinlikte neler yaptığımdan az çok bahsetmek istiyorum ve eksiklerim varsa lütfen yorumlarınızı bekliyorum.

İlk öncelikle nasıl tanıtalım etkinliği reklamdan tamamen farksızdır. Yapmanız gereken şey  öğrencilere; teknoloji ve tasarım dersindeki  projelerini kamuya nasıl tanıtabileceklerini ve bunu yaparken nasıl başarılı olabileceklerini göstermektir. Bunun için de öğrencilerimize afiş hazırlama, logo tasarımı, amblem tasarımını, sloganın inceliklerini, ve reklam çekimi gereksinimleriyle, akılda kalıcı reklam oluşturarak projelerini nasıl tanıtabileceklerini bir süreç geçirebilirseniz faydalı ve verimli olur.

İşte nasıl tanıtalım etkinliğinden bazı örneklerimiz;nasıl tanıtalım örnekleri nasıl tanıtalım örnekleri nasıl tanıtalım örnekleri nasıl tanıtalım örnekleri nasıl tanıtalım örnekleri nasıl tanıtalım örnekleri nasıl tanıtalım örnekleri nasıl tanıtalım örnekleri nasıl tanıtalım örnekleri nasıl tanıtalım örnekleri

Facebook Comments

Bunlar da dikkatinizi çekebilir:

About tekno

Leave a Reply

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *