Home / Projeler / Kendin Yap Bölümü / Yapım Kuşağı Projesi: Şok Veren Çalar Saat

Yapım Kuşağı Projesi: Şok Veren Çalar Saat

yapım kuşağı projesi çalar saatYapım kuşağı projeleri, üretiyorum etkinliği, 7.sınıf yapım kuşağı projeleri,teknolojik tasarımlar, teknoloji tasarım projeleri, teknoloji ve tasarım, teknoloji tasarım ürünler, teknoloji tasarım icatlar, ilginç icatlar, ilginç tasarımlar, inovasyon, atık malzemeler projesi, kendin yap projesi, nasıl yapalım projesi, basit projeler

Böyle çalar saaat olu mu demeyin eğer sabahları saatin sesiyle uyanamıyorsanız tam da sizin için bir çalar saat. Saatin masum göründüğüne bakmayın =)) Saat alarm vakti geldiğinde radyo çalmaya başlıyor  ve  eğer siz radyoyu kapatmak isterseniz elektrik şoku ile karşılaşıyorsunuz. Tabi elektrik voltu milivoltluk bi değer. Yani sadece dokunmaya cesaret edemiyorsunuz dokunsanız da o şokla uyanıyorsunuz.

Teknoloji ve tasarım yapım kuşağında aslında yapılacak bir proje. Nasıl yapılmasına gelince gayet basit. Şaka dükkanlarında satılan elektrik şoku veren tabancanın şok mekanizması ile saaatin kapat tuşu birleştirilir işte bu kadar. Bence Teknoloji ve tasarım 7. sınıf yapım kuşağı üretiyorum etkinliği ve 8. sınıf yapım kuşağı nasıl tanıtalım etkinliği için uygulanabilcek bir yapım projesi.

Diğer Yapım Kuşağı Projeleri İçin Tıklayın

 

Facebook Comments

Bunlar da dikkatinizi çekebilir:

About tekno

Leave a Reply

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *